Vinné listy

Příjemné počtení ke sklence vína. Vyberte si podle chuti.

Jablečný koláč naruby

26. 11. 2018
David Schön

Tuto recepturu jsme získali od egyptské královny Kleopatry, přesněji řečeno od její muzikálové představitelky Moniky Absolonové. Sladká chuť zkaramelizovaných jablek na vláčném korpusu snoubená s tekutým polosladkým výběrem z hroznů je stejně tak „božská“.

Doba přípravy: 15 minut + vaření 30 minut + pečení 10 minut. Složitost: Nenáročná příprava.

Základní suroviny:

0,75 kg jablek

4 vejce

1 lžíce prášku do pečiva

5 lžic mléka

2 sáčky skořicového cukru

5 dkg hladké mouky

5 dkg cukru

Postup přípravy:

  1. Na tento jednoduchý recept budete potřebovat pánev nebo pekáč, které následně můžete dát do trouby. Omytá jablka zbavte jádřince a nakrájejte na osminky. Nebojte se, že vzniklé plátky jablek jsou poměrně tlusté, při dušení jablka trošku ztratí na objemu.
  2. Na pánvi rozpusťte máslo, rovnoměrně pánev bohatě posypte skořicovým cukrem a nahusto vedle sebe poskládejte jablka tak, aby bylo pokryto celé dno pánve. Následně jablka duste pod pokličkou asi 30 minut, až jsou krásně měkká.
  3. Mezi tím, co se jablka dusí, si oddělte žloutky od bílků. Z bílků ušlehejte sníh. Zbylé ingredience, tedy žloutky, mléko, prášek do pečiva, mouku a cukr smíchejte dohromady a vypracujte řídké těsto. Až ho budete mít, opatrně do něj vmíchejte ušlehaný sníh tak, aby bylo hladké a vláčné.
  4. Připravené těsto nalejte na udušená jablka, dejte pánev do trouby a pečte na 170°C dozlatova. Asi za 10 minut budeme mít hotovo a pak už jen zbývá překlopit koláč na připravenou podložku a servírovat.

Servírování:

Vykrojený trojúhelníček koláče podávejte na keramickém talíři ozdobený kopečkem šlehačky a lístkem máty nebo meduňky.

Snoubení s vínem:

K tomuto dezertu vybírejte víno s vyšším zbytkovým cukrem, aby se sladká chuť vína krásně doplnila se sladkou chutí dezertu. Naším doporučením je sladké Veltlínské zelené či Ryzlink vlašský. Ovocné tóny a nádech medu a ořechů v dochuti se perfektně snoubí s na skořici dušenými jablíčky a vytváří krásnou, sladkou harmonii.


Pracuji ...