Vinné listy

Příjemné počtení ke sklence vína. Vyberte si podle chuti.

Flambované ovoce z ostrova Martinik

28. 01. 2019
David Schön

Flambované ovoce z ostrova Martinik

Aby člověk prozkoumal všechny chutě francouzské kuchyně, nemůže zůstat jen v Evropě. Jedním se zámořských regionů a součástí Francie je ostrov Martinik v Karibském moři, kde jsou přeborníci na třtinový cukr, rum a pěstování ovoce. Proto pro vás máme připravenou místní klasiku, která všechny tyto ingredience spojuje dohromady. Tak hurá za oceán.

Čas přípravy: 10 minut + 15 minut vaření. Složitost: Jednoduchá příprava. Počet porcí: 4.

Základní suroviny:

2 zralé banány

1 zralý ananas

1 pomeranč

2 lžíce bílého cukru

2 lžíce hnědého cukru

8 cl (2 panáky) tmavého, kořeněného rumu

80 g másla

Šlehačka nebo vanilková zmrzlina

Postup přípravy:

Banány oloupejte a nakrájejte na asi 2 cm široké kousky. Ananas také oloupejte a nakrájejte na asi 1 cm široké plátky a vykrojte dřevnatý prostředek.

Na pánvi rozpusťte máslo a přidejte oba cukry. Hnědý cukr má lepší chuť, ale bílý cukr lépe karamelizuje, proto použijte jejich směs. Když rozpuštěný cukr začne pěnit, tak do pánve přidejte nakrájené ovoce. To polijte vaším oblíbeným rumem a až to bublá, tak to celé zapalte. Plamen bude hořet, dokud nespotřebuje alkohol v pánvi. Až oheň zhasne, tak ovoce zakápněte šťávou z jednoho pomeranče, ovoce můžete otočit, pokud není ponořené a ještě chvíli povařte.

Servírování:

Opečené kousky ovoce servírujeme s bohatým množstvím omáčky, která vznikla při jejich přípravě. Ideální kombinací je kopeček vanilkové zmrzliny, dá se však spokojit i s troškou doma vyšlehané šlehačky.

Snoubení:

Dokonalým snoubením k tomuto dezertu je víno s tóny tropického ovoce ve vůni a vyšším zbytkovým cukrem, což s flambovaným ovocem vytváří krásnou harmonii. Správný sommelier má vždy doporučit vhodný nápoj k pokrmu a nemusí se vždy jednat o víno. V tomto případě musíme uznat, že espresso a sklenka tmavého rumu je také výborná kombinace, která vás dokáže unést až do lákavých dálek Karibiku. Šťastnou cestu!


Pracuji ...