Vinné listy

Příjemné počtení ke sklence vína. Vyberte si podle chuti.

Masopustní vepřová pečeně na jablkách

18. 02. 2019
David Schön

K masopustu nerozlučně patří vepřové. A s jablíčky jde krásně dohromady. Recepty na vepřovou pečeni na jablkách najdete i v těch nejstarších českých kuchařkách. Tento má svůj původ ve Francii. Tam ale taky vždycky věděli, jak správnou příležitost oslavit dobrým jídlem a pitím.

Suroviny:

4 vepřové kotlety, asi 1,5 cm široké

2 větší jablka

50 g másla

100 ml suchého bílého vína (suchého cideru)

2 lžíce dijonské hořčice

1 lžíce jablečného octa

150 ml kuřecího vývaru

150 ml smetany

hrst hladké mouky

hrst lístků petržele

40 cl Calvadosu (nemusí být)

Sůl, pepř

Směs koření:

3 hřebíčky

4 kuličky nového koření

6 kuliček černého pepře

10 lístků šalvěje

Postup:

Směs koření podrťte v hmoždíři. Potřete jí kotlety ze všech stran, osolte je a nechejte aspoň půl hodinky při pokojové teplotě vstřebat všechny chutě. Trošku kořenící směsi si nechejte bokem na dochucení omáčky.

Oloupejte jablka, zbavte je jádřinců a nakrájejte na tenké měsíčky (z jednoho velkého jablka nakrájíte asi 12 měsíčků). Na pánvi rozehřejte polovinu másla a vyskládejte na ni jednotlivé kousky jablek. Opékejte z každé strany asi 2 minutky, až budou pěkně měkká, ale nebudou se rozpadat. Poté jablka sundejte z pánve a dejte na plech.

Do pánve přidejte zbytek másla. Kotlety zaprašte ze všech stran moukou a opékejte na pánvi z obou stran, až pěkně zezlátnou. Z každé strany budou chtít tak 3 minuty. Poté je přendejte k jablkům na pekáč a dejte dodělat do trouby rozehřáté na 160 °C na asi 10 minut. Délka dopékání závisí na šířce kotlet. Nepřežeňte to ale, ať je nemáte moc suché.

Zatím se pusťte do omáčky. Do pánve nalijte víno nebo cider. Díky němu se z pánve uvolní všechny připečené kousky a chuť se dostane do omáčky. Přidejte hořčici, jablečný ocet a kuřecí vývar a přiveďte k varu. Na závěr přidejte smetanu, panáka Calvadosu a zbytek kořenící směsi. Podle chuti doslaďte troškou cukru. Pořádně promíchejte.

Z trouby vytáhněte hotové kotletky s jablíčky. Přelijte skvostnou omáčkou a máte hotovo! Jako příloha se skvěle hodí třeba domácí focaccia, kterou najdete na našem blogu.

Snoubení:

Vepřové kotletky s jablky si vysloveně žádají pěkný znojemský veltlín, klidně s troškou zbytkového cukru. Pokud se chcete držet normandské tradice, odkud recept nejspíše původně pochází, tak si dejte dobrý suchý cider francouzského typu.

Koupit si Veltlínské k receptu


Pracuji ...