Naši vinaři

Tihle borci pro vás makají od rána do večera, abyste si mohli naplno vychutnat ta nejlepší vína. Prohlédněte si, s kým máte tu čest.

Tibor Zapletal: Když chcete zajímavé víno, musíte trochu riskovat

03. 11. 2016
Míra Mašek

Vinné sklepy Zapletal. Toto jméno si dobře zapamatujte, protože Zapletalů je ve Velkých Bílovicích jako hub po dešti, ale my doporučujeme právě Tibora. Krásné vinařství na kopci nad Bílovicemi s úchvatným výhledem stojí za prohlídku. Vyzdobené uměleckým kováním pana Zapletala staršího vás okouzlí a to ještě není nic proti tomu, jaká vína tam na vás čekají. Řadu Mystery bychom mohli prozkoumávat pořád dokola…

Vinné sklepy Zapletal

Obec: Velké Bílovice

Podoblast: Velkopavlovická

Rozloha vinic: 4 ha

Roční produkce: 100.000 lahví

Viniční tratě:

Panské

Haňby

Úlehle

Přední hora

Nová hora

 

Co vás přivedlo právě k vínu?

Vinařil už děda i táta a já odmala pomáhal. Ačkoliv jsem vystudoval stavařinu, později jsem absolvoval i vinařskou školu. Vlastně jsem o ničem jiném než vinařině neuvažoval. Pokračovat v rodinné tradici považuju za poslání. No a Velké Bílovice k tomu vybízejí – působí tu asi tisíc vinohradníků.

Vzpomenete si, kdy jste si dal první pohárek?

U dědy po obědě jsme si už jako děti dávali koštovačku. A musí to být zdravé, protože děda se dožil 91 let.

A kdy jste vyrobil své první víno?

Asi v patnácti letech. Naplno se ve vinařině pohybuju od dvaadvaceti a v roce 1999 jsme začali stavět sklepy. Dnes fungujeme jako rodinné vinařství a máme čtyři zaměstnance.

 

Vaši firmu proslavil mj. sklep na kopci s krásným výhledem…

Začínal jsem v dědově sklepě, pak postavil sklep táta a po nějaké době jsme ještě koupili další. Pořádali jsme akce, při nichž se prodalo všechno víno. Uvědomili jsme si, že musíme navýšit výrobu, a rozhodli se postavit právě na kopci montovanou halu. Ale když jsem to místo mezi vinicemi spatřil… Prostě nešlo v tak nádherné lokalitě postavit jen výrobnu. Dnes tu máme kompletní vinařství se sklepem a apartmány pro hosty.

 

„Ročně vyrobíme 100 000 lahví a všechny hrozny pocházejí z Bílovic“

Na jak rozlehlých vinohradech hospodaříte?

Máme 4 hektary, takže většinu hroznů kupujeme – ročně totiž děláme 100 000 lahví. Všechny hrozny pocházejí z Bílovic a hlavním dodavatelem se stal švagrův otec.

Čím se odlišujete od ostatních vinařství v oblasti?

Když vinař dodrží standardní postup, vždy vyrobí pěkné víno. Pokud chcete dělat něco zajímavějšího, chce to zariskovat. Naši vlajkovou loď tvoří řada Mystery z dřevěných sudů – tři bílá a dvě červená, která zrají minimálně rok. Právě práce s bílými víny v sudech nás odlišuje. Nepřidáváme kvasinky, víno je přírodně zakonzervované a vyžaduje minimum síry.

Které víno si dáte nejraději?

Veltlín miluju proto, že v Bílovicích má nejlepší podmínky. A ryzlink pro mě na Moravě představuje výzvu. Ročník 2013, který teď prodáváme, se dostal i do Salonu vín.

Patříte mezi biovinaře?

Od roku 2009 pracujeme v režimu certifikované bioprodukce. Osobně „bio“ vnímám jako závazek chovat se slušně k přírodě. Vinohrady máme zatravněné a nepoužíváme pesticidy ani herbicidy.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Chceme vysadit další vinice a dostat se na 10–12 hektarů, abychom byli více soběstační. Budeme sázet rulandu šedou a další odrůdy, které nám chybějí.

Máte čas i sám pro sebe?

Mým velkým koníčkem je myslivost, ale moc času na ni nezbývá. Beru ji jako zdroj zážitků, pokud dojde na lov, láká mě černá zvěř. Většinu volných chvil ale trávím na zimním stadionu, protože oba synové hrají hokej.

Pracuji ...