Vinné listy

Příjemné počtení ke sklence vína. Vyberte si podle chuti.

Bublinky podruhé: Není všechno šampaňské, co má bublinky

23. 12. 2016
David Schön

Oslava se blíží, nachlaďte šampaňské...

Jste si ale jistí, že to je opravdu šampaňské? Název nejslavnějšího šumivého vína je tak rozšířený, že jej používáme pro všechna šumivá vína. Ale jak je to doopravdy a jaké jsou mezi sekty rozdíly?

Většina slavných šumivých vín nese své označení podle oblasti původu. Jednotlivá označení s sebou nesou přísná pravidla, která musejí vína splňovat. Tak se v tom pojďme zorientovat a projít si trošku terminologii. Malá praxe z vás udělá velkou hvězdu.

Všechno to začalo ve Francii

Champagne

Champagne je oblastí zrodu neslavnějšího šumivého vína světa a ostatně i šumivého vína vůbec. Dokonce je tak slavné, že se často šampaňským nazývá jakékoliv šumivé víno. Což je zaručený způsob, jak naštvat každého Francouze. Champagne se smí nazývat jedině šumivé víno vyrobené ve stejnojmenné oblasti ve Francii. Vždy je vyráběno tradiční metodou, proslavené je svojí krásnou kyselinkou v kombinaci s plností a krémovostí.

Přečtěte si více o výrobě sektů a jednotlivých metodách výroby.

Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier

Doba zrání na kvasinkách: min. 15 měsíců

Crémant de Alsace

Crémant de Alsace je další víno vyráběné tradiční metodou z Francie. Tentokrát ale z Alsaska. Cremanty bývají založené na ryzlinku, díky němuž mívají pěknou, svěží kyselinku. Oproti vínům z Champagne mohou mít menší komplexnost, zato si kvůli lahvi Crémantu nemusíte jít půjčit do banky. Skvělá svěží alternativa!

Nedoceněný španělský podklad

Cava je španělské šumivé víno vyráběné výhradně tradiční metodou a které dosahuje výborných kvalit. Je to smutná záležitost, že je toto víno často opomíjené na úkor šampaňského. Jsou to fantastická vína, která jsou k dostání často za směšnou cenu v porovnání se šampaňským. Více než jiná vína jsou k dostání v provedení brut nature, tedy bez přidání cukru. Náš tajný tip!

Hlavní odrůdy: Xare-lo, Parellada, Macabeu

Doba zrání na kvasinkách: min. 9 měsíců

A jak jsou na tom v Itálii?

Prosecco

Prosecco je proslavené italské šumivé víno pocházející z oblasti Veneto. Vyrábí se z odrůdy Glera (dříve se nazývala také Prosecco) jinou metodou než už zmíněná vína a to metodou Charmat. Proto jsou tato vína svěží, ovocná a rychle připravená k pití. Proto také bývají za dobrou cenu. Často je najdete ve sladších provedeních, například jako extra dry.

Franciacorta

Franciacorta je italská verze šampaňského z Lombardie. Vyrábí se tradiční metodou a ze stejných odrůd jako v Champagne. Pro milovníky šumivých vín zajímavá varianta, která rozšíří vaše obzory. Navíc si rozhodně pochutnáte!

Asti Spumante

Asti Spumante DOCG je trošku jiný zástupce šumivých vín. Jedná se o aromatické víno z odrůdy Moscato s vysokým zbytkovým cukrem. Pro milovníky voňavých sladkých bublinek jasná volba.

Toto je úplně základní přehled nejslavnějších světových šumivek. Na prozkoumání jich samozřejmě čeká ještě celá řada dalších. Krásná šumivá vína se dělají i u nás a myslím, že v budoucnu o nich ještě hodně uslyšíme nejen my, ale i naši zahraniční Vínovničtí kolegové. Máme pro ně totiž výborné podmínky – naše bílá vína s říznou kyselinkou jsou pro ně ideálním základem. Pokud jste žíznivý po více informací o bublinkách, tak mrkněte třeba na náš článek Co jste kdy chtěli vědět o bublinkách a báli jste se zeptat.


Pracuji ...