Vinné listy

Příjemné počtení ke sklence vína. Vyberte si podle chuti.

Eger – Maďarsko s příchutí Bordeaux

28. 03. 2018
David Schön

Rádi byste se vypravili na výlet za vínem a Moravu už jste procestovali křížem krážem? Máme pro vás perfektní tip, odegustovaný na vlastní chuťové pohárky! Nedaleko naší milované Moravy, jen pár hodin cesty autem, leží oblast vínu zaslíbená – Eger. A každého vínovníka tam čeká opravdu hodně radosti.

 

S vinařstvím v Egeru je po staletí úzce spjato Údolí Szépasszony (Údolí krásné ženy), které rozhodně stojí za návštěvu. Najdete zde asi 200 vinných sklepů vytesaných do tufové horniny charakteristické pro egerský region. Podle legendy byla Szépasszony bohyně lásky, které místní udíleli oběti. Jiní tvrdí, že šlo o krásnou dívku, jež prodávala egerská vína ve zdejších sklepích. Jistě víme jen to, že dnes údolí tvoří oblíbený cíl turistů. Kromě spousty sklepů nabízejících zdejší fantastické víno tu objevíte množství tradičních restaurací s kvalitní maďarskou kuchyní a většinou se k tomu připlete i lokální živá hudba. A to už je zaděláno na pěkný vinný zážitek.

Tady má víno opravdu historii

Místní nejsou žádní vinařští začátečníci, víno už se tu dělá nějaký ten rok. Oblast severovýchodně od Budapeště je přirozeným domovem pro révu a vědci zde objevili 30 milionů let starou fosilii hroznu. Víno odnepaměti hrálo důležitou roli v egerské ekonomice. Tak důležitou, že dokonce i Turci, kteří Eger dobyli v roce 1596 a pití alkoholu příliš nepodporovali, dovolili pokračovat ve výnosném pěstování a obchodě s vínem. Pod městem se dodnes zachovaly labyrinty chodeb z 16. století, které sloužily k uskladnění vína.

Unikátní podmínky pro unikátní vína

Eger představuje vedle Tokaje druhou oblast Maďarska, kde narazíte na tufové podloží ze sopečné vyvřeliny. V oblasti se totiž nachází velké množství malých, již vyhaslých sopek. Jedná se o měkkou bílou horninu vápencového charakteru. Měkký tuf dovoluje vytesat rozlehlé sklepy, kde se teplota konstantně drží mezi 10–15 °C a kde společně s vinnými výpary vznikají ideální podmínky pro vznik ušlechtilé plísně Cladosporium cellare, propůjčující vínům jejich unikátnost.

Oblast je domovem jak proslavených červených, tak i svěžích a aromatických bílých vín. Zdejší vinaři pro červená i bílá hojně používají barikové sudy a výsledek jejich práce se dostává na trh až po několika letech zrání v dubu.

Na výrobu takových vín potřebujete opravdu hodně sudů. I v tomto mají egerští štěstí. Uhry totiž prosluly také produkcí sudů pro výrobu vína z maďarského dubu. Jedná se o stejný druh stromu, který roste ve Francii. Někdo dokonce tvrdí, že dává vínům ještě jemnější a decentnější buket a je tak „víc francouzský než francouzský dub“.

 

Býčí krev, jakou neznáte

Pokud máte s Egerem spojené levné Egri Bikavér ze spodního regálu supermarketu, tak vězte, že přicházíte o mnohé. Tato vína se hojně vyráběla a importovala za minulého režimu, kdy se hrálo hlavně na kvantitu. Setrvačností se k nám vozí stále, ale nová generace egerských vín, to je něco úplně jiného. A stojí je za to pít.

Mezi nejproslavenější vína Egeru patří dvě cuvée, pro která platí místní předpisy.

Egri Bikavér (Býčí krev)

Legenda praví, že když Turci obléhali Eger v roce 1552, turečtí zvědové objevili skupinku maďarských popíjejících vojáků. Viděli jejich zářící oči, rudě zbarvené vousy a ohnivý temperament ovíněných Maďarů. Usoudili, že nepřátelé požili býčí krev, a přemlouvali svého velitele, aby si s nimi nezahrával a nechal je být.

Cuvée červených odrůd si charakteristikou nezadá se svým jménem. Je to výrazné, temperamentní, plnější červené víno se silnou strukturou tříslovin a dobrou kyselinou. V chuti se objevují džemovité tóny červeného ovoce a kořenitostí. Dlouhé zrání v barikovém sudu dává vínu bohatou a silnou chuť.

Směs musí sestávat minimálně ze tří odrůd (z 13 povolených). Dominovat musí Frankovka, ale podíl žádné odrůdy nesmí přesáhnout 50 %. Existují 3 úrovně kvality: classicus, superior a grand superior. Jednotlivé úrovně mají předepsané maximální výnosy hroznů a dobu zrání v sudu a v lahvi.

 

Egri Csillag (Hvězda Egeru)

Své jméno víno získalo podle lidové pověsti. Třpytivé střechy vinařských chat na egerském kopci prý pomáhaly navádět pocestné do města, a ti je tak nazývali hvězdy Egeru. Po nich dostalo pojmenování i toto hvězdné egerské vínko.

Lehké, svěží, suché bílé víno s výraznou vůní po bílých květech a až tropickém ovoci. V chuti zaujme živá kyselinka s pikantní dochutí, která po vychlazení z Egri Csillag činí ideální nápoj na popíjení v létě.

Toto chráněné označení bylo ustanoveno v roce 2011. Hvězda egeru musí být vyrobena minimálně ze 4 odrůd a 50 % musí pocházet z odrůd lokálních. Jedná se o Leányka, Királyleányka, Furmint, Hárslevelü, Zengö a Zenit. Aromatické odrůdy, jako Irsai Oliver, Tramín a Muškát Ottonel, musejí mít podíl do 30 % a zároveň žádná odrůda nesmí být zastoupena z více než 50 %.

Obě cuvée se dělá ve třech kvalitativních řadách – classicus, superior a grand superior. Klasická řada obsahuje mladší, svěží vína. Další dvě řady už reprezentují vína, která delší dobu pobyla v dubových sudech, což se výrazně projeví na jejich charakteru.

Nás Eger a jeho vína na cestách tak okouzlil, že jsme se rozhodli podělit se s vámi o tyto tipy na výlet. To by ale bylo málo. Pro ty, kteří zrovna nechtějí vyrážet za hranice, ale dostali na zdejší vína chuť, máme skvělou zprávu. V našem online vinném sklípku najdete perfektní výběr nejlepších egerských vín, na něž jsme při putovaní po těch asi 200 sklepech narazili. Začněte vychutnávat pravý poklad Maďarska!

Nejrozšířenější odrůdy: Olaszrizling (Ryzlink vlašský), Leányka, Muskotály, Chardonnay, Kékfrankos (Frankovka), Cabernet Sauvignon


Pracuji ...