Milujeme víno

Milujeme víno

Jsme z Moravy a dobré víno k nám prostě patří. Víme, že to nejlepší nenajdete v supermarketech, ale přímo u poctivých vinařů v jejich sklípcích. Proto je pravidelně navštěvujeme a vybíráme pro vás ta nejlepší z nejlepších. Přitom stíháme sledovat novinky v oboru, jezdit po konferencích a degustovat na předních českých soutěžích.

Jsme přesvědčeni, že k dobrému vínu patří i dobré jídlo. Moc rádi se proto potkáváme s dalšími milovníky vína na Ovínění a dalších akcích s vínem, které jednou za čas pořádáme. Radíme lidem, jak si vychutnat snoubení vína a jídla. Pomáháme jim při objevování bohatého světa vín. A kromě toho pořádáme vlastní mezinárodní soutěž vín Zlatý pohár Česko Slovenska. A to nás baví.

Vychutnávejte si život plnými doušky a staňte se pravým Vínovníkem.

 

 

JAKUB

Jsem Moravák, takže co je to víno, vím od narození, a jak chutná jsem zjistil už ve 4 letech. Nicméně to, že se v tomto oboru budu specializoval, jsem fakt netušil. Původnímu ekonomickému a právnickému vzdělání jsem ale řekl adieu a začal se věnovat jedné z mých lásek – vínu a všemu, co k němu patří. Od té doby uplynulo dost let a já jsem sommelier se vším všudy. Teda kromě pohrdání lidmi, kteří toho ví o víně o něco méně než já. To fakt nemám rád.

Rád si užívám život. Krom vína a dobrého jídla mám rád, když se sejde dobrá parta přátel, srandu, cestování a přírodu. A jaké mám rád víno? Tak to záleží na náladě a příležitosti. Obecně mám nejraději ovocná a minerální bílá a hutnější červená jemně šmrncnutá barikem.

DAVID

Vždycky jsem si myslel, že moje záliba v gastronomii se mi bude nejvíce hodit, když budu zvát kamarádky a kamarády na večeři. Během mých studijních zahraničních pobytů se to ale celé jaksi zvrtlo. Procestoval jsem spoustu vinařství, vyráběl vlastní víno a už se od něj nějak nemohl odtrhnout. S vínem roste chuť a já chci ochutnávat a dozvídat se pořád víc a dělit se o to s ostatními.

Moje vinařské srdce patří na Moravu. Té šťavnatosti a svěžesti v kombinaci se silnou mineralitou bílých vín se nic nevyrovná. Za červenými se rád vydám do světa, ať už do Itálie, Maďarska nebo Španělska.

Oba jsme držitelé osvědčení ISO 8586-2 pro hodnocení členskými zeměmi EU garantovaných výstav a soutěží vín,
zatřiďování vín na SZPI a přidělování známky VOC.
Pracuji ...